Τεχνικά Δεδομένα - Atlas Copco Lzb46-Rl-Ar0010-11 Sicherheitshinweise
Inhaltsverzeichnis
Verfügbare Sprachen
  • DE
Verfügbare Sprachen
  • DEUTSCH, seite 15
LZB46-RL-AR0010-11
tarjoaa laajennetun takuun ja huipputasoa edustavaa ennal-
taehkäisevää huoltoa sen Atlas Copco ToolCover -sopimuk-
sen kautta. Pyydä lisätietoja ottamalla yhteys paikalliseen
huoltoedustajaasi.
Sähkömoottoreille:
• Takuu on voimassa vain, jos sähkömoottoria ei ole
avattu.
ServAid
ServAid on portaali, joka sisältää teknistä tietoa kaikista lait-
teisto- ja ohjelmistotuotteista, kuten:
- Tekniset tiedot
- Asennus, käyttö ja kunnossapito
- Varaosaluettelot
- Lisävarusteet
ServAidia päivitetään jatkuvasti ja se on saatavilla osoit-
teessa:
https://servaid.atlascopco.com
Pyydä lisätietoja ottamalla yhteys paikalliseen Atlas Copco -
edustajaasi.
Käyttöturvallisuustiedotteet MSDS/SDS
Käyttöturvallisuustiedotteissa kuvataan Atlas Copcon toimit-
tamien kemikaalituotteiden ominaisuudet.
Katso lisätietoja verkkosivustolta:
www.atlascopco.com/sds
Τεχνικά δεδομένα
Τεχνικά δεδομένα
Κωδ. παραγγελίας
Μοντέλο
Κατανάλωση αέρα σε
ελεύθερη ταχύτητα
Κατανάλωση αέρα σε
ελεύθερη ταχύτητα
Κατανάλωση αέρα σε μέγ.
έξοδο
Κατανάλωση αέρα σε μέγ.
έξοδο
Ροπή πέδησης
Ροπή πέδησης
Ενσωματωμένο φρένο
Υλικό εξωτερικών μερών
Ελεύθερη ταχύτητα
Μέγ. έξοδος
Μέγ. έξοδος
Ελάχ. ροπή εκκίνησης
Ελάχ. ροπή εκκίνησης
Λόγος
Κατεύθυνση περιστροφής
LZB46-RL-AR0010-11
l/s
- cfm
14 l/s
-29.7 cfm
Nm
ft lb
No
Stainless steel
90 r/min
0.6 kW
0.8 hp
161 Nm
119 ft lb
Reversible
© Atlas Copco Industrial Technique AB - 9836 6583 00
Κωδικός φόρτωσης άξονα
Τύπος άξονα
Ταχύτητα σε μέγ. έξοδο
Ροπή ακινητοποίησης
Ροπή ακινητοποίησης
Ροπή σε μέγ. έξοδο
Ροπή σε μέγ. έξοδο
Τύπος βαλβίδας
Βάρος
Βάρος
Εύκαμπτος σωλήνας εισόδου 10 mm
Εύκαμπτος σωλήνας εισόδου 0.4 in
Δείκτης προστασίας από
εισχώρηση
Εύκαμπτος σωλήνας εξόδου 16 mm
Εύκαμπτος σωλήνας εξόδου 0.6 in
IP Βαθμολογία
εισχώρηση)
Ο δείκτης ΙΡ των αεροκινητήρων παραπέμπει στο μηχανικό
περίβλημα σύμφωνα με το πρότυπο Διεθνούς
Ηλεκτροτεχνικής Επιτροπής (IEC) 60529. Ο δείκτης IP δεν
καλύπτει την αντοχή στη διάβρωση ή σε άλλα υγρά εκτός
από το καθαρό γλυκό νερό.
Δηλώσεις
ΔΗΛΩΣΗ ΕΝΣΩΜΑΤΩΣΗΣ ΕΕ
Εμείς, η Atlas Copco Industrial Technique AB, SE-105 23
STOCKHOLM SWEDEN, δηλώνουμε με αποκλειστική
ευθύνη μας ότι αυτό το προϊόν (με όνομα, τύπο και σειριακό
αριθμό, βλέπε πρωτοσέλιδό του) πληροί τις ακόλουθες
βασικές απαιτήσεις της Οδηγίας 2006/42/ΕΚ για τα
Μηχανήματα:
2006/42/EC (Annex I, clauses 1.1, 1.2 (excluding 1.2.4.3),
Και ότι το εν λόγω ημιτελές μηχάνημα συμμορφώνεται με
τις διατάξεις της (των) ακόλουθης(-ων) άλλης(-ων) οδηγίας(-
ων) της ΕΕ:
2014/34/EU (ATEX)
Το εν λόγω ημιτελές μηχάνημα δεν πρέπει να τίθεται σε
λειτουργία παρά μόνο όταν το τελικό μηχάνημα στο οποίο
πρόκειται να ενσωματωθεί έχει δηλωθεί σύμφωνα με τις
μηχανήματα, κατά περίπτωση.
Έχουν εφαρμοστεί τα ακόλουθα (τμήματα/ρήτρες) των
Ευρωπαϊκών εναρμονισμένων προτύπων:
EN 1127-1:2019, EN ISO 12100:2010, EN ISO
80079-36:2016, EN ISO 80079-37:2016
Ο σχετικός τεχνικός φάκελος συντάχθηκε και κοινοποιήθηκε
μέρος Β του παραρτήματος VII και την οδηγία ATEX
2014/34/ΕΕ άρθρο 13 παράγραφος 1 στοιχείο β) ii στον
Safety Information
g
Keyed
49 r/min
238 Nm
175 ft lb
119 Nm