Warmtech WTTC2000TV-BL25 Übersetzung Der Originalanleitung
Wärmekonvektor mit thermostat
Verfügbare Sprachen
Verfügbare Sprachen
Ce produit est seulement
approprié aux espaces
bien isolés ou à l'usage occasionnel.
Dit product is alleen geschikt voor goed
geïsoleerde ruimtes of incidenteel
gebruik.
This product is only suitable for well
insulated spaces or occasional use.
WTTC2000TV-BL25
Dieses Produkt ist nur für gut isolierte
Räume oder den gelegentlichen
Gebrauch geeignet.
220-240V~ 50-60Hz
2000W max
FR THERMOCONVECTEUR AVEC THERMOSTAT
TRADUCTION DES INSTRUCTIONS D'ORIGINE
NL VENTILATORKACHEL MET THERMOSTAAT
VERTALING VAN DE ORIGINELE INSTRUCTIES
GB CONVECTOR HEATER WITH THERMOSTAT
ORIGINAL INSTRUCTIONS
DE WÄRMEKONVEKTOR MIT THERMOSTAT
ÜBERSETZUNG DER ORIGINALANLEITUNG
Y2025
1
Inhaltsverzeichnis
loading
Inhaltszusammenfassung für Warmtech WTTC2000TV-BL25
  • Seite 2: Kann Nicht An Der Wand Befestigt Werden
  • Seite 4: Service D'assistance Technique
  • Seite 5: Fonctionnement Du Chauffage
  • Seite 6: Pour Votre Securite
  • Seite 8: Bedieningsinstructies
  • Seite 9: Mechanische Installatie
  • Seite 11: Nooit In Water Onderdompelen
    NOOIT IN WATER ONDERDOMPELEN verwarming. Het luchtafzetgebied wordt Wanneer u het apparaat opslaat, heet tijdens operatie (meer dan 80°C of plaats het in een verticale positie in een 175 F). koele, stofvrije plek bij voorkeur in de Bedek de verwarming niet. oorspronkelijke verpakking.
  • Seite 15: Heating Operation
    OPERATION INSTRUCTIONS ASSEMBLY OF THE HEATER a)Connect the appliance to the mains. b)Turn to the maximum the thermostat switch c)select the desired temperature by pressing power switch (750W/1250W/2000W) d)With turbo mode will get a faster heating environment by turbine. e)When the desired temperature has been reached ,turn left the thermostat until the appliance will be on and off by itself on the selected temperature previously.