Setup; Optional Accessories; Technical Specifications - Ld Systems Ldesub15Ag3 Bedienungsanleitung
Inhaltsverzeichnis
Verfügbare Sprachen
  • DE
Verfügbare Sprachen
  • DEUTSCH, seite 10
SETUP
threaded flange when using a speaker extension tube is located on the top side of the cabinet.
OPTIONAL ACCESSORIES
LDESUB15AG3:
Protective Cover
Castor Board
LDESUB18AG3:
Protective Cover
Castor Board
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Model number:
Product type:
Type:
Low/mid driver dimensions:
Low/mid driver dimensions (mm):
Woofer magnet:
Woofer brand:
Woofer voice coil:
Woofer voice coil (mm):
Amplifier:
RMS:
Peak power:
Frequency response:
Max. SPL (peak):
Protection circuits:
Input impedance:
Input sensitivity:
Controls:
Indicators:
Line inputs:
8
Item No.: LDESUB15G3PC
Item No.: LDESUB15G3CB
Item No.: LDESUB18G3PC
Item No.: LDESUB18G3CB
LDESUB15AG3
PA subwoofer
Active
15"
381 mm
Ferrite
Custom-made
3"
76.5 mm
Class D
450 W
900 W
40 - Low-pass
133 dB
DC, over-current, short circuit, limiter
30 kOhm
0.3 V (RMS)
Main level, mode
On, signal, limit, protect, mode
(80 Hz, 100 Hz, 120 Hz, cardioid)
2
LDESUB18AG3
PA subwoofer
Active
18"
457.2 mm
Ferrite
Custom-made
4"
101.6 mm
Class D
800 W
1600 W
35 - Low-pass
135 dB
30 kOhm
0.3 V (RMS)
Main level, mode