Renegade RXA1800D Bedienungsanleitung Seite 9
Inhaltsverzeichnis
Verfügbare Sprachen
  • DE
Verfügbare Sprachen
  • DEUTSCH, seite 1
Please read the user's manual carefully before the installation and the first operation
of the amplifier.
SPECIFICATIONS
Output Power RMS
Output Power Max
Loudspeaker impedance
Frequency Response
Total Harmonic Distortion
Signal-to-Noise Ratio
Input Sensitivity
Input Impedance
Lowpass Filter
Subsonic Filter
Bass Boost
Phase Shift
Master/Slave Link
High Level Inputs
Auto Turn On
Operating Voltage
Fuse Rating
Dimensions (B x H x L)
All Specifications are subject to change
RXA1800D
1 x 400 W @ 4 Ohms
1 x 600 W @ 2 Ohms
1 x 900 W @ 1 Ohm
1 x 800 W @ 4 Ohms
1 x 1200 W @ 2 Ohms
1 x 1800 W @ 1 Ohm
1 – 8 Ohm
10 – 150 Hz (-3 dB)
< 0,08 % (80 Hz)
> 113 dB
HI INPUT 0,9 – 10 V
LINE INPUT 0,1 – 6 V
20 kOhms
40 – 150 Hz @ 12 dB/Octave
10 – 35 Hz @ 12 dB/Octave
0 – 12 dB @ 40 Hz
0 – 180°
Via Master Out
Via enclosed Cable Connector
Only via High Level Inputs
+12 V (9 – 15 V), negative ground
3 x 40 A
220 x 48 x 260 mm