COOK K-FTH-1012 Gebrauchsanweisung Seite 286
Verfügbare Sprachen
  • DE
Verfügbare Sprachen
  • DEUTSCH, seite 57
K-FTH-1012 Kullanma Talimatı
Kılavuz bilgiler ve üreticinin beyanı - elektromanyetik bağışıklık (devamı)
İletilen RF
3 Vrms
IEC 61000-4-6
0,15 ila 80 MHz
ISM bantlarında
6 Vrms
0,15 MHz ila
80 MHz
1 kHz'de %80 AM
Saçılan RF
3 V/m
IEC 61000-4-3
80 MHz ila 2,5 GHz
1 kHz'de %80 AM
RF kablosuz iletişim ekipmanlarından itibaren yakınlık alanları IEC 61000-4-3.
Not 1: 80 MHz ve 800 MHz frekanslarda bir üst frekans aralığı uygulanır.
Not 2: Bu kılavuz ilkeler her durumda geçerli olmayabilir. Elektromanyetik yayılım, yapılardan,
cisimlerden ve insanlardan kaynaklanan emme ve yansıma olaylarından etkilenir.
a
ve TV yayınları gibi sabit vericilerin alan kuvvetleri teorik olarak doğru tahmin edilemez. Sabit
RF vericilerinden kaynaklanan elektromanyetik ortamın değerlendirmesini yapmak için bir
da yönünü değiştirmek gibi ek tedbirler alınması gerekebilir.
b
150 kHz ila 80 MHz frekans aralığında alan kuvvetleri 3 V/m değerinden küçük olmalıdır.
c
0,15 MHz ila 80 MHz arasındaki ISM (endüstriyel, bilimsel ve tıbbi) bantları şu şekildedir: 6,765 MHz ila
6,795 MHz; 13,553 MHz ila 13,567 MHz; 26,957 MHz ila 27,283 MHz ve 40,66 MHz ila 40,70 MHz. 0,15
MHz ila 80 MHz arasındaki amatör telsiz bantları şu şekildedir: 1,8 MHz ila 2,0 MHz; 3,5 MHz ila 4,0 MHz;
5,3 MHz ila 5,4 MHz; 7,0 MHz ila 7,3 MHz; 10,1 MHz ila 10,15 MHz; 14 MHz ila 14,2 MHz; 18,07 MHz ila
18,17 MHz; 21,0 MHz ila 21,4 MHz; 24,89 MHz ila 24,99 MHz; 28,0 MHz ila 29,7 MHz ve 50,0 MHz ila 54,0
MHz.
3 Vrms
0,15 ila 80 MHz
ISM bantlarında
6 Vrms
0,15 MHz ila
c
arasında
80 MHz
arasında
1 kHz'de %80 AM
3 V/m
80 MHz ila 2,5 GHz
1 kHz'de %80 AM
16-14
Taşınabilir ve mobil RF iletişim
ekipmanları, kablolar da dahil Test Tüpü
Isıtıcının hiçbir kısmına vericinin frekansı
için geçerli denklemle hesaplanan
önerilen ayırma mesafesinden daha
yakın kullanılmamalıdır.
Önerilen ayırma mesafesi
d = 0,6 √P
Önerilen ayırma mesafesi
d = 1,2 √P 80 MHz ile 800 MHz
d = 2,3 √P 800 MHz ila 2,5 GHz