These are the items included with your ANT24-0700
If any of the above items are missing, please contact your reseller.
• Always place the antenna on a fl at or secure surface.
• Concealing the antenna behind books, cabinets or other offi ce equipment
• The antenna transmission range may vary according to different
• This antenna has a magnetic meterial embedded inside that might cause
Downloaded from
www.Manualslib.com
ANT24-0700 Antenna with 1.5m cable
Mounting Accessories (1 Sticker, 2 plastic
anchors, 2 screws )
RP-SMA to RP-TNC adapter
may affect the performance of the wireless network.
environments or applications.
damage to surrounding objects, including memory card, storage disks
and credit cards...etc. Please ensure to keep these objects at least 15
cm away from this antenna to avoid possible damage.
respective holders. Software and specifi cations subject to change without notice.
manuals search engine
ANT24-0700
2.4 GHz 7dBi Directional
1
Indoor Antenna
Inhaltsverzeichnis
loading
Inhaltszusammenfassung für D-Link ANT24-0700
  • Seite 6: Lieferumfang Überprüfen
  • Seite 7: Antenne Anschließen
  • Seite 8: Antenne Montieren (Optional)
  • Seite 9: Technische Daten
    Technische Daten: 1. Elektrische Eigenschaften: Frequenzbereich 2,42-2,4835 GHz Impedanz 50Ω, normal Stehwellenverhältnis (VSWR) max. 1,92 Rückflussdämpfung max. -10 dB Antennenstruktur Kollinear-Antenne Peak-Gain (ohne Kabelverlust) 7 dBi Zulässige Leistung Kabelverlust (1,5 m) 2,1 dB bei 2,45 GHz E-Ebene 24 Grad H-Ebene 360 Grad 2.