Philips Dynalite DMRC210DA-RJ12 Installationsanweisungen Seite 2
IEC Pollution Degree II
4
Output Ratings/Channel (CH)
Load Type
General Use
Incandescent
Electronic Ballast
Inrush Current
Output Ratings/Group
DMRC210DA-RJ12 ≤ 20 A
6
Philips Dynalite
www.lighting.philips.com/dynalite
© 2017 Philips Lighting. All rights reserved.
CH1-CH2
10 A, 240 V
5 A, 240 V
3 A, 240 V
165 A
N
20A
≤ 5 mm
2
10+ AWG
5
Lin
100-240 V
20 A
Lout2
Lout1
N
IEC Overvoltage Category III
Area
Area
L out 1
L out 2
16
0.62 Nm
5.5 Lb-in
Lin
8
30 mm (1.18 in)
30 mm (1.18 in)
µP
16
GND
4
GND
D+
D–
+12 V
+12 V
DyNet RS-485
12 V
150 mA