AmazonBasics B07KXF19FN Bedienungsanleitung
Executive drehstuhl mit geripptem, ultraweichem pu und hoher rückenlehne
Verfügbare Sprachen
  • DE
Verfügbare Sprachen
  • DEUTSCH, seite 9
SERVICES
DO
Service type
What
is included?
New manual development
Research about norms and legal standards
applicable
Inclusion of regulations listed in technical
protocol
New
Manual
Project Management and Communication
Writing
with
Vendors
Technical Drawing creation
Color marking of mandatory safety
instructions
Translation to required additional languages
and multilingual desktop publishing
Vendor manual Impala QC check
Professional
vendor
Rebranding
Typesetting into Amazon standard layout
Technical Drawing creation
Translation to required additional
Vendor
Safety instructions
Color
codes
Safety instructions marked in ORANGE
publication
of the document.
Compliance
Verified
Impala
Services Ltd. • Unit E & F,7/F, Selwyn Factory Building, 404 Kwun Tong Road, Kwun Tong, Hong Kong •
NOT
PRINT
to this product
provided by lab.
and common
market practice
proofreading
of the English
manual
languages
Paper size
A5
marked in BLUE
Marketplace
US
for:
GLO
EU
THIS
What
is NOT
included?
Review / Compliance check of safety
instructions
provided
Review / verification
Market
Mandatory
safety instructions
standard
/ norm.
Content is based on the safety standard.
Text can be modified only in selected cases.
Common
market practice safety instructions.
suggested.
Country
US, CA, MX
US, CA, MX, 0K, FR, DE, ES, IT, NC, JP, IN
UK, FR, DE, ES, IT, NL
PAGE!
Performed
Service
by vendor
of operational
parts
Manual type
taken from the applicable
Not mandatory
but
loading
Inhaltszusammenfassung für AmazonBasics B07KXF19FN
  • Seite 3 English Franqais......Deutsch ....Italiano Espanol B*åä. . 14...
  • Seite 4 E(2x) HI H2 (2 x) M6 x 12 mm M8 x 19 mm 1/4" x 38 mm M8 x 55 mm...